Service

Triolabs serviceavdelning består av 15 serviceingenjörer och vi hjälper våra kunder i det dagliga arbetet med instrumenten när det gäller underhåll, felavhjälpande service, uppdateringar, utbildning och övrig telefonsupport. Nedan hittar du kontaktuppgifter till respektive serviceingenjör. Du kan också nå oss via växelnumret: 031-81 72 00. Välkommen att kontakta oss!

 


Leif KarlssonLeif Karlsson Triolab
Servicechef
leif.karlsson@triolab.se
08-623 24 21

 


Jiezzah LindahlJiezzah Lindahl Triolab
Servicekoordinator
jiezzah.lindahl@triolab.se
08-623 24 11

 


Service blodgas Stockholm


Per ForsgrenPer Forsgren Triolab
Serviceingenjör
per.forsgren@triolab.se
08-623 24 23

 


Jan BengtssonJan Bengtsson
Serviceingenjör
jan.bengtsson@triolab.se
08-623 24 18

 


Joann BerglundJoann Berglund Triolab
Serviceingenjör/IT-specialist
joann.berglund@triolab.se
08-623 24 04

 


Service blodgas Göteborg

Johan BrynnelJohan Brynnel Triolab
Gruppchef service blodgas
johan.brynnel@triolab.se
031-81 72 23

 


Benny NyströmBenny Nyström Triolab
Serviceingenjör
benny.nystrom@triolab.se
031- 81 72 24

 


Henrik PamsjöHenrik Pamsjö Triolab
Serviceingenjör
henrik.pamsjo@triolab.se
031-81 72 14

 


Service klinisk kemi, koagulation, hematologi & transfusionsmedicin


Mattias StiernaMattias Stierna Triolab
Gruppchef service diagnostika
mattias.stierna@triolab.se
08-623 24 22

 


Mattias VanbergMattias VanbergTriolab
Serviceingenjör
mattias.vanberg@triolab.se
031-81 72 12

 


Lars LjungqvistLars Ljungqvist Triolab
Serviceingenjör
lars.ljungqvist@triolab.se
08-623 24 19

 


Marcus NordlundMarcus Nordlund Triolab
Serviceingenjör
marcus.nordlund@triolab.se
08-623 24 27

 


Isak FrändegårdIsak Frandegard Trriolab
Serviceingenjör
isak.frandegard@triolab.se
031-81 72 37

 


Isak RouskServiceingenjör Isak Rousk Triolab
Serviceingenjör
isak.rousk@triolab.se
08-623 24 08

 


Service patologi


Sunil Krishna
Gruppchef service patologi
sunil.krishna@triolab.se
08-623 24 07

 


Per Jarefall
Serviceingenjör
per.jarefall@triolab.se
031-81 72 36

 


Alan Ali
Serviceingenjör
alan.ali@triolab.se
031-81 72 11

 


Mikael Ohlsén
Serviceingenjör
mikael.ohlsen@triolab.se
08-623 24 50