Service

Triolabs serviceavdelning består av 15 serviceingenjörer. Vi hjälper våra kunder i det dagliga arbetet med instrumenten när det gäller underhåll, felavhjälpande service, uppdateringar, utbildning och övrig telefon-support. Nedan hittar du kontaktuppgifter till respektive serviceingenjör. Du kan också kontakta oss via växeln: 031-81 72 00

 

Leif Karlsson

Leif Karlsson
Servicechef
leif.karlsson@triolab.se
08-623 24 21

 

 

Blodgas Stockholm

 

Per Forsgren
Serviceingenjör
per.forsgren@triolab.se
08-623 24 23

 

 

Jan Bengtsson
Serviceingenjör
jan.bengtsson@triolab.se
08-623 24 18

 

 

Joann Berglund
Serviceingenjör/IT-specialist
joann.berglund@triolab.se
08-623 24 04

 

 

Blodgas Göteborg

Johan Brynnel
Gruppchef service, blodgas
johan.brynnel@triolab.se
031-81 72 23

 

 

Benny Nyström
Serviceingenjör
benny.nystrom@triolab.se
040 571 5818

 

 

Henrik Pamsjö
Serviceingenjör
henrik.pamsjo@triolab.se
031-81 72 14

 

 

Klinisk kemi, koagulation, hematologi & transfusionsmedicin

 

Mattias Stierna
Gruppchef service, diagnostika
mattias.stierna@triolab.se
08-623 24 22

 

 

 

Mattias Vanberg
Serviceingenjör
mattias.vanberg@triolab.se
031-81 72 12

 

 

Lars Ljungqvist
Serviceingenjör
lars.ljungqvist@triolab.se
08-623 24 19

 

 

Marcus Nordlund
Serviceingenjör
marcus.nordlund@triolab.se
08-623 24 27

 

 


Isak Frändegård
Serviceingenjör
isak.frandegard@triolab.se
031-81 72 37

 

 

Patologi

 

Sunil Krishna
Gruppchef service, patologi
sunil.krishna@triolab.se
08-623 24 07

 

 

Per Jarefall
Serviceingenjör
per.jarefall@triolab.se
031-81 72 36

 

 

Alan Ali
Serviceingenjör
alan.ali@triolab.se
031-81 72 11

 

 

Mikael Ohlsén
Serviceingenjör
mikael.ohlsen@triolab.se
08-623 24 50